Ekonomi

UEDAŞ Müşteri Memnuniyeti Sıralamasında Türkiye Birincisi!

UEDAŞ, elektrik dağıtım şirketleri arasında gerçekleştirilen müşteri genel memnuniyeti ve davet merkezi memnuniyet araştırmasında 2022 yılında Türkiye birincisi oldu.

TEDAŞ tarafından gerçekleştirilen Elektrik Dağıtım Hizmet Memnuniyet Araştırması genel müşteri memnuniyeti ve davet merkezi memnuniyet sıralamasında UEDAŞ birinci olmuştur. Türkiye’de hizmet veren 21 elektrik dağıtım şirketine yapılan araştırmada tüketicilerin genel memnuniyetlerini ölçmek için her ay anketler yapılıyor.

Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova olmak üzere 4 ilde 5 milyondan fazla vatandaşa elektrik dağıtım hizmeti sunan UEDAŞ, tüketicilerine sunduğu davet merkezi hizmeti ile arızaların ve anlık sorunların önüne geçiyor. UEDAŞ, Türkiye genelinde 21 elektrik dağıtım şirketinin ortalama puanının alındığı ankette davet merkezinin aldığı 82 puanla güvenli ve kesintisiz hizmet anlayışını pekiştirdi.

UEDAŞ, %99,50 davet karşılama oranı, %97,54 daveti ilk 20 saniyede alma, planlı kesinti ve arıza bildirimlerinde 9,3 milyon SMS gönderme gibi müşteri odaklı hizmetleriyle ankette birinci oldu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

nazimiye-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu