Haber

Lütfü Savaş’ın istifa çağrılarına yanıt: ‘Son ayrılan benim’

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremde 40 binden fazla kişi hayatını kaybetti. Bakımsızlık ve kira eleştirileri kadar yıkımın da büyük olduğu kentlerden biri olan Hatay’ın 14 yaşındaki Belediye Başkanı Lütfü Savaş eleştirilerden nasibini aldı. Lütfü Savaş, sosyal medyada kendisiyle ilgili istifa çağrıları yükselirken, “Bu sınır kentinden en son ayrılan benim. Devletimizle, milletimizle, tüm belediyelerimiz ve kurumlarımızla birlikte görevimizden de vazgeçmeyeceğiz” dedi. Burayı ayağa kaldırmadan da Hatay’dan ayrılmayalım’ dedi.

‘Hatay, dünyanın gördüğü en büyük depremi yaşadı’

‘İstifa etti’ iddiaları üzerine açıklama yapan Savaş, şunları söyledi: “Şu anda Hatay, yeryüzünde görülebilecek en büyük şoku yaşıyor. Bu depremde hemşerimizle, devletimizle, belediyelerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla var gücümüzle bu depremin yaralarını sarmaya çalışıyoruz. İnsanların hayatlarını kurtarmaya çalışıyoruz. Kış kurallarından etkilenmemeleri için çalışıyoruz. Yaralılarımızı hastanelerde tedavi ediyoruz. Bir yandan da Hatay’ı tekrar ayağa kaldırmaya çalışıyoruz. Bizler hayatın gerçekleriyle uğraşırken kendi sanal dünyalarında kuruntularıyla uğraşan insanların kuruntularını anlamak pek mümkün değil.söz konusu.

‘Hayal sahibi sahiplerini kınıyorum’

Başkan Savaş, Yurt dışında kim olursa olsun, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne düşman kim olursa olsun, hangi teşkilat veya ülke varsa onunla işbirliği yapan bu vesvese sahiplerini canı gönülden kınıyorum. Çünkü görevimizin başında dünyanın en büyük şokuyla uğraşırken, biz insanımızın yaralarını sarmaya devam ederken onlar sanal ortamlarında ülke ile ilgili yıkıcı işler yapıyorlar. Bizim görev aşkımızın henüz farkında değiller.dedi.

“Partimden ve başkanımdan memnunum”

Başkan Savaş, Cumhuriyet Halk Partisi’nden memnun olduğunu ve ayrılmadığını söyledi. ‘Sayın genel başkanımdan ve yetkili kurullarımdan memnunum. Başta sayın genel başkanımız olmak üzere partimizin yetkili tüm meclis ve milletvekilleri bizimle tek vücut oldu. Yaralarımızı birlikte sarıyoruz, bu yüzden onlarla da gurur duyuyorum. Hatay’ı hep birlikte yeniden ayağa kaldıracağız”şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu