Haber

Depremde hayatını kaybeden POLİS MEMURU NEBİBE VE KIZI toprağa verildi

Hatay’ın Antakya ilçesinde meydana gelen depremde çöken binanın enkazı altında kalan polis memuru Nebibe Esen(45) hayatını kaybetti. Anne ve kızı Edirne’nin Havsa ilçesinde, Sedat Esen ise Niğde’de gözyaşları içinde toprağa verildi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremde Hatay Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan polis ekipleri Nebibe Esen, eşi Sedat Esen ve kızları Tuba Gülser Esen, Cebrail Mahallesi’nde oturdukları binada yaşamını yitirdi. Antakya ilçesindeki Şehit M.Ali Demirbüken Caddesi yıkılarak enkaz altına gömüldü. Nebibe Esen ve kızı Tuba Gülser’in cenazeleri memleketleri Edirne’nin Havsa ilçesine, Sedat Esen’in cenazesi ise memleketi Niğde’ye gönderildi.

Nebibe ve kızı Tuba Esen için Havsa Emniyet Müdürlüğü önünde tören düzenlendi. Törene Edirne Vali Yardımcısı Sıtkı Zehin, Havsa Kaymakamı İsmail Hakkı Batı, İl Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar, kurum yöneticileri, polis ve askeri personel ile vatandaşlar katıldı. Törende Nebibe ve kızı Tuba Gülser Esen, Türk bayrağına sarılı tabutlarına sarılarak gözyaşı döktü. Törende konuşan İl Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar, depremden duyduğu üzüntüyü dile getirerek, “Bugün burada meydana gelen depremden etkilenen illerimizden Hatay’da kendisi gibi polis memuru olan eşi Sedat Esen, ve kızının polis memuru Nebibe Esen ile kızı Tuğba’yı öldürdüğünü belirterek, “Gülser Esen’i sonsuza dek uğurlamak için toplandık. Çok üzgünüz. Onların yeri cennettir ve ruhları huzur içinde yatsın. Ayrıca depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Duamız, Rabbimin bizleri bir daha böyle afetlerle imtihan etmesidir.” dedi.

Törenin ardından Nebibe Esen ve kızı Tuba Gülser, Osmanlı köyünde kılınan cenaze namazının ardından köy mezarlığına defnedildi.

habercankaya.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu